środa, 30 listopada 2011

Sprzedaż internetowa

Mimo, iż bankowość internetowa nie jest tak dobrze rozwinięta, jak w Polsce (takie odnoszę wrażenie, być może się mylę), sklepy internetowe mają się w Rosji, a zwłaszcza w Moskwie, świetnie.
Wydaje mi się, że tutejszy odpowiednik Allegro, czyli Molotok.ru (bardzo ścisły odpowiednik, bo pasuje mój polski login i hasło, i chyba ocena użytkownika też) nie jest tak prężny, jak jego polska matka.
Ale to nie szkodzi. Jest cała masa innych miejsc.

O spożywce już pisałam.
Prezenty a'la Cepelia kupować można na http://gar-ptisa.ru/. I nie tylko tam.
Każdy szanujący się market elektroniki prowadzi sprzedaż internetową.
Bilety do teatru - każdego teatru w Moskwie - jak najbardziej on-line.
Wszelkie leki - również.
Dostawa przez kuriera w ciągu 24h, zwykle 200 rubli w granicach MKAD, opłata bezpośrednio kurierowi. 

1 komentarz:

 1. Bankowość internetowa nie jest jeszcze tak intuicyjna jak u nas, serwisy nie maja ładnych graficznie, intuicyjnych interfejsów, w dodatku często dla uproszczenia, zautomatyzowania płatności za jakieś usługi potrzebne są dwustronne, odrębne umowy pomiędzy danym bankiem a konkretnym klientem, a tzw. dowolne, nie objęte umowami przelewy muszą być sprawdzone pod wzgledem poprawności przez moderatora - pracownika banku. To powoduje, że ta bankowość staje się ułatwiona, ale nie do końca automatyczna, jest półautomatyczna, bo część poleceń ma status "na prowierkie". Masz dostęp do serwisu całodobowo, ale niewiele z tego wynika. Tak jest na pewno w większości banków, z dużym, przodującym VTB24 na czele.

  Nie ma natomiast zadnych problemów z dostepnościa i bezpieczeństwem płatnosci internetowych, walidacja karty i blokada na niej odpowiednich srodków odbywa sie szybko i bezbolesnie dla posiadaczy karty VISA i/lub dwóch podstawowych systemów płatności "koszyczkowych". Zasilasz odrębny koszyczek kartą, poprzez przelew bankowy, z wpłatomatu i płacisz potem z koszyczka. Najpopularniejsze to Yandex, Web Money i mail.ru diengi.

  Kupić można wszystko i szybko, dostawa do domu w ramach MKAD od 150 do 150 rubli. Kupowałem już w pojedynczych firmach internetowych:
  łóżko składane, materac specjalistyczny, poduszki, netbook, bilety na koncerty, czapkę na zimę, kosmetyki dla żony, oprzyrządowanie komputerowe, kubeczki, 100 kg pizy z sałatkami i innymi dodatkami (cola gratis), dania z pojedynczych knajp sieciowych (w tym Jołki Pałki mniam mniam), komóra, w czytniki do e-booków, zegarki, trenażer jobejek.

  Oprócz pojedynczych sklepów są całe systemy zakupowe z rozwiniętym systemem dodatkowych ulg i premii bonusowych. Ozon.ru zawiera wszystko od elektroniki uzytkowej przez typowy zakres empiku - stamtąd mam kilogramy książek i płyt video z filmami fabularnymi i serialami.

  Jeszcze szerszy zakres obejmuje system mnogo.ru. Ci obejmują także ozon, a oprócz niego dodatkowo dziesiątki innych sklepów w jednym systemie bonusowym. Teraz nawet zakupy w ozonie robie przez mnogo.ru, kupuję tam także elektroniczne bilety lotnicze w firmie ozon.travel i co jakis czas mam jakąs książkę gratis:-)
  Teraz tylko znaleźc czas i przeczytać / obejrzeć to wszystko:-)

  OdpowiedzUsuń