poniedziałek, 12 grudnia 2011

Pierniczenie i pierdoły

Zawsze mam problem z konkursem Blog roku. A raczej z kategorią. Bo konkurs ten odbywa się w zimie, kiedy ograniczam podróżowanie i zwiedzanie do minimum, z wiadomych względów. Zimą zajmuję się głównie pracami okołoświątecznymi, takimi jak pierniczenie i produkcja pierdół. Pierdoły te, choć my jesteśmy nimi zachwycone, nie mogą wszak pretendować do konkursu, bo wykonuje je miliony dzieciatych użytkowników internetu (coś z tymi bachorami robić trzeba, na dwór samych po ciemku szkoda ich wyrzucać).
Ttu efekty pierniczenia:
Stwierdziłyśmy z Młodą, że do pierników z posypką najlepszy jest lukier z cukru i wody, a do wyciskanych - z piany z białek i cukru. Pierniki z szybką, produkowane namiętnie w latach ubiegłych, zostały w tym roku odrzucone ze względu na trudności w dostępie do porządnych, twardych, kolorowych landrynek.
A tu pierdoła:
Szukałam, jak pomalować bombkę farbami witrażowymi, i zamiast tego wyszły mi bombki 3d. Fajna jest, co?

7 komentarzy:

 1. Kiedy Ty masz na to czas dziewczyno?!
  Ja jak wracam z roboty to warcze i modle sie by mi uszy zalozylo i nie chce nic slyszec. Inna sprawa ze nic takiego robic nie umiem. Zazdroszcze.
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 2. "Szukałam, jak pomalować bombkę farbami witrażowymi, i zamiast tego wyszły mi bombki 3d. Fajna jest, co?"

  :-O

  Pewnie, że fajna, jeszcze chyba takiej nie widziałam :-)
  Jak się takie cudo robi? Sama raczej za coś tak zaawansowanego się nie wezmę, ale ciekawi mnie jak to wszystko włożyłaś do środka bombki o_O

  Sówka

  OdpowiedzUsuń
 3. ловкость рук и никакрго мошенничества :) Widzisz wstążkę po obwodzie? Maskuje łączenie plastikowych połówek... Można kupić w sklepach DIY albo scrapbookowych, np. w empiku.

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiekna bombka!!! zazdroszcze talentu:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "ловкость рук и никакрго мошенничества :)"

  :-)

  Sprytnie z tą wstążką :-) No ciekawe czy takie cuda są w kieleckich Empikach, trzeba by sprawdzić.
  A z czego zrobiłaś ten budynek (kościółek?)?

  Sówka

  OdpowiedzUsuń
 6. Podstawa: gąbka florystyczna, chusteczki higieniczne, kleister. Roślinki: świerk niebieski, śnieguliczka. Domek: blok techniczny, taśma dwustronna, farby plakatowe na gęsto dla uzyskania śniegu w 3d.

  OdpowiedzUsuń
 7. O, dziękuję za objaśnienia! :-)

  Sówka

  OdpowiedzUsuń