wtorek, 11 lutego 2014

Rosja dziewicza

http://www.fotocult.ru/gallery/

Genialna galeria jest w Centralnym Domu Plastyka (obok Trietiakowki na Krymskim wale). Są tam zebrane przepiękne zdjęcia Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, bardzo ciekawie pogrupowane tematycznie. Spodobały mi się zwłaszcza foty z okien pociągu (lubię pociągi!), np. tory kolejowe biegnące po powierzchni jeziora, doskonałe przedstawienia podróży znicza olimpijskiego i ujęcia zwierząt, które jako żywo przypominają sportowców w poszczególnych zimowych dyscyplinach.
Dla dzieciaków jest mnóstwo rozrywek: warsztaty rzemiosła artystycznego (Młoda nauczyła się lepić gwiżdzące zwierzątka z gliny i wiązać tańczące lalki ze słomy), wspólne projekty (np. tworzenie filcowego obrazu), filmy, występy zespołów ludowych, ale największe wrażenie zrobiła na nas sala, którą opiekował się człowiek-orkiestra, kurator muzeum instrumentów. Na wszystkich instrumentach można było GRAĆ. I na skrzypcach, i na wiolonczeli, i na bębnach, i na fletach, i na mandolinie, i na lutni, i na cymbałach... tylko dęte blaszane były związane sznurkiem, można było dotknąć, zważyć w dłoniach, ale do ust się ich przytknąć nie dało.
Jak się kiedyś w końcu ogarnę, to zamieszczę filmik.
A samą wystawę można oglądać online tu: http://www.fotocult.ru/gallery/  

1 komentarz:

  1. Też byliśmy, zdjęcia fantastyczne! Występy też. Jurek nie mógł wyjść z sali instrumentów, zagrał chyba na wszystkim. Ale nie chciał "walać" wojłoku. Ubrania z rybich skórek - obłędne. Ludzi tłum i wszędobylski zapach stołówki...

    OdpowiedzUsuń