środa, 10 kwietnia 2013

Lurkmore.to


«
Wszyscy jadą do Moskwy! Tak jakby była z gumy!
»
— film "Moskwa nie wierzy łzom"
«
Moskwa to miasto, w którym przyjezdni nie lubią przyjezdnych.
»
— Anonim
«
Najlepszy widok na to miasto jest z bombowca.
»
— Brodski

Moskwa (mord. konopie, krowia woda, chin. 莫斯科, podatek od czapki, inaczej Default City, Stolica, Niezgumy, Niezgumowo, Białokamienna, Złotogłowa, Tronowa, Ponajechowsk, Nierosja, Moskwabad, Mojszkwa, Baturinsk, MSK, Sobianinsk) - miasto-państwo, okupujące Rosję. Rosja, nazywana Zamkadziem i zamieszkana przez Zamkadziaków, płaci daninę na rzecz okupanta. 
Moskwa jako stolica świata. Kula w próżni.
Jest to jedyne miasto w tym kraju, które nie pretenduje na miano stolicy, bo już nią jest. Jedyne miasto na Ziemi, które leży po wewnętrznej stronie MKAD. Mimo statusu miasta i stolicy uznawana jest zwykle za wiochę (zwłaszcza przez mieszkańców Stolicy Kultury*). Zamieszkała głównie przez ludy z Kaukazu i Azji Środkowej. Latem 2010 ich liczba przekroczyła wartość krytyczną, a wspólna aura zwierzaczków wywołała ich GORĄCE lato. Dzięki dużej ilości pożywienia i rozrywek za obwodnicę można nie wyjeżdżać latami  przez całe życie.
Do Zamkadzia, ze względu na specyfikę rosyjskiej topologii, nie należy Stolica Kultury, a także droga, która ją łączy z Niezgumowem.
Każdy Zamkadziak wie od kołyski, że durni moskowici ni cholery nie pracują, a tylko przekładają papierki i bawią się za kasę wyssaną z prostych Rosjan, leżą na sobolich futrach i smakują homary ze złotych talerzy. Moskwianie, ze swej strony, są pewni, że za MKADem żyje ciemne chłopskie bydło, co nie wyciera gówna z łapci, ni cholery nie pracuje, a tylko chla samogon, leżąc w chlewach i budując chytre plany ponajechania. 

Uwaga: Default City: jeżeli gdzieś w Community.gifuseless_faq zadawane jest pytanie na temat jakiejś miejskiej infrastruktury (np. "dlaczego dziś są takie korki?") i nie podane jest miasto, to autor miał na myśli Moskwę. Nie przyszło mu po prostu do głowy, że w innych miastach też bywają korki. Albo nawet że istnieją inne miasta.


Całość tekstu jest wolnym tłumaczeniem ze skrótami ze strony www.lurkmore.to/Москва. Ilustracje i cytaty pochodzą z tej samej strony. Tekst na żółto tylko udaje oryginalne linki.
*Stolica Kultury to inna nazwa Petersburga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz