poniedziałek, 28 stycznia 2013

Bilety do Bolszoja

W drugim sezonie po remoncie okazuje się, że wcale nie tak trudno jest kupić bilety do Bolszoja. Pod warunkiem, oczywiście, że człowiek za bardzo nie wydziwia i nie mówi "na to mam ochotę pójść, a na to nie". Bilety można kupić na trzy sposoby.
1. Sposób pierwszy, najwygodniejszy: otwieramy stronę ticketland.ru równiutko 3 miesiące przed przedstawieniem i wybieramy sobie dowolne miejsce w cenie od 3600 rubli + 10%. Odbiór w kasach teatralnych miasta lub dostawa do domu.

2. Sposób drugi, idealny dla zagranicznych turystów: otwieramy stronę teatru równiutko 3 miesiące przed przedstawieniem i wybieramy sobie dowolne miejsce w cenie od 3600 rubli, płacimy kartą kredytową, nie zapominamy jej zabrać ze sobą do Moskwy, odbieramy w kasie teatru dowolnego dnia przed przedstawieniem, okazując kartę.
3. Sposób trzeci, najbardziej oczywisty i dlatego najrzadziej przychodzący do głowy: udajemy się do kasy teatru.

Haha!
I tam dowiadujemy się fascynujących rzeczy!
Po pierwsze, istnieją bilety za 100 rubli. Co więcej, bilety za 100 rubli stanowią 1/5 wszystkich biletów!
Po drugie, istnieją bilety w innych cenach, niż 3600+. Istnieją też miejsca w teatrze, w których widoczność jest ograniczona od 10 do 50%, i tam właśnie jest dość tanio.
Po trzecie, jeśli się jest studentem dowolnej uczelni rosyjskiej, można sobie przyjść w dzień spektaklu i kupić jeden z 60 biletów za 100 rubli tylko dla studentów. I siedzieć później w fotelu, a nie na schodach.
Albowiem ponieważ Teatr Wielki ma misję.

Hough.4 komentarze:

 1. polecasz jakieś ciekawe galerie fotograficzne? oprócz tych najlepszych i największych- moscow house of fotography, bracia lumiere i tej ogromnej galerii w przestrzeniach industrialnych ( nie pamiętam nazwy)

  generalnie szukam czegoś mniejszego i nieoczywistego, a wiem że masz dużeee doświadczenie i mi dobrze doradzisz

  pozdrawiam
  DN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj tutaj:
   http://fotodoc.liberty.su/ i zapytaj Saszę Sorina (autora projektu), gdzie szukać dalej. Oni się mieszczą przy centrum Sacharowa (http://www.sakharov-center.ru/).

   Usuń
 2. to co piszesz brzmi dla mnie wprost niewiarygodnie,bo w telewizji(piervyj,RTL,kultura)ciągle mówią,że zakup biletu do Bolszovo graniczy z cudem,a jeżeli już,to w horrendalnej cenie od pierekupszczika

  pozdrawiam,M.K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli wygląda na to, że kupując e bilety trochę jednak przepłacamy. ale czy czasami nie jest tak, że kupując je "na miejscu" ryzykujemy, że po prostu ich nie kupimy w dzień przedstawienia?

  OdpowiedzUsuń