poniedziałek, 16 stycznia 2012

Zawiozę dzieciaka do lasu i tam pod jakimś drzewem...

założymy biegówki i pójdziemy się ganiać!
Po krótkich obliczeniach stwierdziłam, że warto zainwestować we własne narty: najtańszy tzw. "zestaw ludowy" (zwyczajne deski, aluminiowe kijki, wiązania NN75, czyli to, co mają zwykle w wypożyczalniach) kosztuje 1500 rubli, do tego 1000 rubli za buty. Całość zwróci się po ok. 15 godzinach jazdy.
Młoda ma trasę w szkole, tu zresztą często biegówki są obowiązkowym elementem szkolnego wyposażenia. Wygodne, dobrze przygotowane trasy do stylu klasycznego są we wszystkich parkach, do stylu dowolnego mniej-więcej w połowie parków, a narty to jedna z nielicznych rzeczy ponadwymiarowych, które wolno przewozić w metrze. I sprzedają je nie tylko w sklepach sportowych, których tu jest całkiem sporo, ale np. w hipermarketach.
Rok temu widziałyśmy na nartkach dzieciaczki, które nie umiały jeszcze dobrze chodzić. Na łyżwach zresztą też... I bardzo nam się to podoba.

A w Warszawie.. cóż, zawsze trasę możemy wydeptać sobie same. Mamy gdzie.

5 komentarzy:

 1. "Rok temu widziałyśmy na nartkach dzieciaczki, które nie umiały jeszcze dobrze chodzić. Na łyżwach zresztą też... I bardzo nam się to podoba."

  To pewnie stąd m.in. biorą się te wszystkie Pluszczenki i Słuckie :-)


  Sówka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłam dziś mały rekonesans i najtańszy komplet do nartowania znalazłam za 4500 rbl. Może podrzucisz jakąś reklamę, gdzie można taniej?
   Nabyłam natomiast maty do porannej gimnastyki, do której zachęcam gorąco :)
   Edyta

   Usuń
  2. sprobuj w nomer7.ru albo w sklepach kant, albo w ogole przez internet, szukając народный комплект

   Usuń
 2. W Warszawie sa trasy, bo troche amatorow biegowek tez jest. Ja biegalam po Lesie Brodnowskim, swietny podobno jest Kabacki.

  Tak strasznie mi tego biegania brakuje, tu nie ma ani platka sniegu...

  Turzyca

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przesadzajmy. W tym roku zimy brakuje. Obecnie obok Lasu Kabackiego (teraz to raczej Park Kabacki) +1 i śnieg z deszczem. To cały ósmy dzień zimy w tym roku :(

  OdpowiedzUsuń