niedziela, 23 października 2011

Dźwięki muzyki

Dźwięki muzyki to bardzo znany film, ekranizacja równie znanego musicalu. Spółka Stage Entertainment, działająca m.in. w Rosji i wystawiająca międzynarodowe superprodukcje na scenie Moskiewskiego Pałacu Młodzieży,  przygotowała rosyjską edycję musicalu. Niezmiernie, naszym skromnym zdaniem, udaną.
Można to chyba nazwać formatem - sprawdziło się wszędzie na świecie, to i tu się sprawdzi. Niech będzie format, niech będzie powtarzalny do bólu, jak McDonald, nam się podobało. I nie tylko nam - część olbrzymiej widowni Pałacu wstała, nagradzając aktorów owacją na stojąco.
Kiedy kilka miesięcy temu rozpoczęto kampanię reklamową musicalu, nie było jeszcze obsady - ogłoszono dopiero casting. No, ale gdzie jak gdzie, a w Moskwie nie brakuje dobrych głosów i znakomitych aktorów.

Bilety nabyłyśmy ze sporym wyprzedzeniem, bo są drogie - a tańsze miejsca szybko się kończą. No i pech chciał, że Młoda obudziła się w piątek z gorączką. Nakarmiłam dziecię homeopatią, w którą nie wierzę, paracetamolem, w który wierzę, ale działa wszak tylko objawowo, i kazałam wyzdrowieć do soboty.
Dziecię wyzdrowiało. Przynajmniej na tyle, żeby skorzystać z biletów, bo uczciwie starałyśmy się wcisnąć je komuś innemu, obdzwoniwszy wszystkich sąsiadów i zagadawszy do wszystkich mam z polskiej szkoły.
Dziecię jednak obudziło się w sobotę chłodniutkie i głodniutkie, pochłonęło górę jedzenia na śniadanie i radośnie zaczęło nucić ten motyw:
Więc z  prawie czystym sumieniem - poszłyśmy do teatru :)

3 komentarze:

 1. Uwielbiam ten film... czas pojechać do Moskwy na musical. Strasznie Wam zazdroszczę tego przedstawienia. Zabrałabym na ten musical dziecko nawet z (małą) gorączką

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam :) Wizę najłatwiej kupić w biurze podróży, które z pewnością mieści się niedaleko Nassim Road. 10 godzin bezposredniego lotu SG - i jestes na miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kurczę, też mnie tego uczyli ponad 5o lat temu:-)
  ale to u mnie szło jakos tak:
  http://www.youtube.com/watch?v=PwEzv9zbNL4&feature=related

  doe a deer, a female deer
  ray - a drop of golden sun
  me - a name, i call myself
  far - a long long way to run
  saw - a needle pulling thread
  la - a note to follow saw
  tea - we drink with jam and bread
  and that'll bring us back to doe :-)

  Wszystko juz było - rzekł Ben Akiba:-)

  OdpowiedzUsuń