sobota, 19 marca 2011

Aquapark Fantasy

Za wolno się zbierałam do szukania rozrywek na weekend, więc nic fajnego na dziś już nie dało się znaleźć. Postanowiłyśmy pojechać do aquaparku - jedynego w Moskwie (kva-kva-park jest 200 metrów za MKAD, więc to nie Moskwa). Hmmm - Kva kva podoba nam się bardziej.

Aquapark Fantasy to maleństwo. Ani jeden, ani drugi zresztą nie jest wielki, nie ma tam basenów sportowych, a nawet większych basenów rekreacyjnych. Tutaj jest pięć zjeżdżalni (jedna nie działała), na które idzie się przez JEDNĄ wieżę - wyobraźcie sobie kolejkę na schodach, niecka z morską falą, leniwa rzeczka i mała pluskalnia z biczami wodnymi etc. I brodzik dla dzieci. Nie ma ciepłego jacuzzi ani sauny.

Na widok brodzika Młoda rzekła: mamo, no dla sześciolatka to jest PRZESADA.
Do rur ja nie wchodzę, a samej jej nie wpuszczę (zresztą, do przepisowego wieku brakowało jej w dwóch przypadkach dwóch lat, a w pozostałych - ośmiu). W efekcie Młoda mogła korzystać tylko z jednej zjeżdżalni (tej trójkolorowej na zdjęciu), niestety - ze mną, bo dziki tłum na schodach wykluczał puszczenie jej samej i witanie na dole. A ja zjeżdżać nie lubię.

Leniwa rzeczka, fala i bąbelki w pluskalni były bardzo niemrawe. Co to za masaż, skoro ja z prysznica w domu mogę uzyskać wyższe ciśnienie? W leniwej trzeba się było nieźle wysilić, żeby gdzieś dopłynąć, a fala... większa jest na rzece Moskwie w Srebrnym Borze, kiedy przepływa kajak.

Ogólnie: polecamy nastolatkom i młodzieży, także tej obdarzonej pociechami do lat czterech. Dla reszty - nuuuda. I drogo: "cały dzień" kosztuje dla dorosłego 1500 rubli, a dla dzieciaka 1100. A dwie godziny są tylko odrobinę tańsze i... być może opłacają sie samotnemu facetowi latem, a nie matce z dzieckiem w zimie, bo na przebieranie się przewidziano ledwie 15 minut. I czas spędzony w basenowej knajpie nie jest odliczany od czasu zabawy. I - oprócz frytek i pizzy - nie ma czym dziecka w tej knajpie nakarmić. I keczup im się skończył :(

Zdjęcie ze strony www.fpark.ru

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz